Funkcjonariusze Gardy wystosowali specjalne ostrzeżenie dla rodziców dzieci w Irlandii przed ich powrotem do szkoły.

Przed nami ostatnie tygodnie wakacji i powoli rodzice szykują wyprawki szkolne dla swoich dzieci w Irlandii.

W związku z tym funkcjonariusze Gardy z Donegal wystosowali specjalne ostrzeżenie dla rodziców w ramach prowadzonej kampanii „Stranger danger”. Jest to akcja prowadzona z myślą o bezpieczeństwie dzieci w wieku szkolnym.

Funkcjonariusze Gardy proszą, by rodzice nie opisywali szkolnych plecaków imieniem i nazwiskiem swojego dziecka. Zaczepione przez obcą osobę, która przeczyta jego imię, może uznać, że ma do czynienia z kimś znajomym.

To już kolejna inicjatywa Gardy z Donegal w ostatnim czasie, która prowadzi kampanię poprawy bezpieczeństwa dzieci. Kilka tygodni temu zapowiedziano podjęcie odpowiednich działań wobec rodziców małych dzieci pozostawianych bez opieki.

Funkcjonariusze Gardy uczulają, że rodzice nie powinni pozostawiać swoich dzieci na dworze bez nadzoru nawet na jedna minutę. Niestety ta krótka chwila może wystarczyć, by doszło do wypadku lub próby porwania.

Wszystkie zgłoszenia będą przekazywane do pracowników TUSLA, ponieważ Garda ma obowiązek zgłaszania do tej agencji wszystkich podejrzeń o zaniedbanie dziecka.