POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Po przeprowadzonej właśnie akcji w Irlandii funkcjonariusze Gardy aresztowali dwie osoby.

Funkcjonariusze Gardy z wydziału antynarkotykowego w Dublinie przeprowadzili akcję w ramach walki z handlem narkotykami. To kolejna tego typu sprawa w Irlandii w tym roku.

Akcja Gardy

Po przeszukaniu mieszkania w Dublinie 8 znaleziono konopie indyjskie w formie popularnych słodyczy dla dzieci. Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych na Kevin Street.

Przedstawiciele Gardy ponownie przypominają społeczeństwu o niebezpieczeństwach związanych ze „słodyczami” z konopi indyjskich, zwłaszcza w okresie Halloween. Niektóre z nich są pakowane tak, aby wyglądały jak galaretki Haribo, ale noszą nazwę Caribo.

Małe dzieci mogą nie widzieć różnicy i spożyć te produkty, co może być dla nich niebezpieczne. W tym roku do szpitala po przypadkowym zjedzeniu nielegalnych słodyczy trafiło już sześcioro dzieci poniżej dziesięciu lat.

Ostrzeżenie dla rodziców

W związku ze zbliżającymi się obchodami Halloween swoje ostrzeżenie wystosował także Irlandzki Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (FSAI):


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

Konopne produkty spożywcze są nielegalnymi produktami spożywczymi zawierającymi THC i występują w wielu postaciach, ale przede wszystkim w postaci żelków.

THC jest substancją kontrolowaną w Irlandii z zerową tolerancją zgodnie z ustawą o nadużywaniu narkotyków z 1977 r.

Ponadto w żywności THC jest uważane za zanieczyszczenie, bez dozwolonego progu w unijnym lub irlandzkim prawie żywnościowym.

Według pracowników FSAI ostrzega, że długoterminowe skutki spożywania tych produktów przez dzieci nie są znane. Zwraca się jednak uwagę, że system neurologiczny dziecka wciąż się rozwija, a spożywanie substancji o działaniu narkotycznym może być szkodliwe dla rozwijającego się mózgu i układu nerwowego.

Czytaj też: Ostrzeżenie dla rodziców w Irlandii – narkotyki wyglądają jak popularne słodycze