POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy z Met Eireann ostrzegają mieszkańców Irlandii przed ulewnymi deszczami, które zdominują pogodę w najbliższych dniach.

Z najnowszej prognozy pogody dla Irlandii wynika, że w kolejnych dniach spodziewać możemy się bardzo intensywnych opadów deszczu oraz silnego wiatru.

Ostrzeżenie dotyczy mieszkańców Connacht, Longford, Offaly, Westmeath, Cavan, Donegal, Clare, Cork, Kerry, Limerick i Tipperary. W tych rejonach poziom wód opadowych może sięgać nawet 5 cm.

Ostrzeżenie ważne jest od soboty 07/03/2020 od godziny 12:00 do wtorku 10/03/2020 do godziny 18:00, lecz może zostać przedłużone.

Największe ulewy spodziewane są w sobotę popołudniu oraz w poniedziałek i wtorek rano. Lokalnie możliwe są podtopienia i powodzie. Meteorolodzy ostrzegają również przed silnym wiatrem, zwłaszcza w obszarze przybrzeżnym. Będzie jednak umiarkowanie ciepło – nawet 13 stopni Celsjusza.

Od środy przewidywane jest już znaczne ochłodzenie. Met Eireann zapowiada opady deszczu ze śniegiem, marznącego deszczu i gradu. W nocy możliwe są przymrozki.