POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy z Met Eireann ogłosili alert pogodowy dla sześciu hrabstw w Irlandii.

Po raz kolejny w ostatnim czasie w Irlandii wprowadzony został alert pogodowy związany z ulewnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie dotyczy sześciu hrabstw. Jest też prognoza na Bank Holiday Weekend.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Carlow, Kilkenny, Wexford, Wicklow, Cork i Waterford

Od: piątku 25 października 2019 od godziny 08:00
Do: soboty 26 października 2019 do godziny 06:00

Alert ogłoszono w związku z ulewnymi opadami deszczu. Poziom wód opadowych może sięgać 3 cm. Miejscami może dojść do zalania dróg. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności. Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie.

Prognoza pogody na Bank Holiday Weekend w Irlandii

W Irlandii rozpoczął się właśnie bank Holiday Weekend. Prognoza pogody Met Eireann nie napawa niestety optymizmem. Deszcz, wiatr i maksymalnie 11 stopni Celsjusza w dzień – takie warunki pogodowe mają dominować w najbliższych dniach.

Meteorolodzy ostrzegają też przed spadkiem temperatur w nocy – w niedzielę lokalnie nawet do -2 stopni Celsjusza. Przelotne opady mżawki przy niskiej temperaturze gruntu mogą spowodować oblodzenie na drogach i chodnikach.

Na obecną chwilę przewiduje się, że do końca przyszłego tygodnia będzie raczej zimno, deszczowo i wietrznie. Możliwe są okresy większych przejaśnień, ale na niewielkim obszarze Irlandii.