Synoptycy z Met Eireann zapowiadają niespokojne warunki pogodowe na najbliższy tydzień.

To ma być niespokojny pod względem pogody tydzień w Irlandii. Prognoza Met Eireann dla mieszkańców zawiera kilka ostrzeżeń.

Wczoraj popołudniu ogłoszono w Irlandii 24-godzinny żółty status alertu pogodowego w związku z ulewnymi opadami deszczu.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Cork i Waterford
Ważny do: soboty 24 listopada 2018 do godziny 02:00

Przewidziane są długie i intensywne opady deszczu, którego poziom może sięgać 3,5 cm. Lokalnie możliwe są podtopienia i nieprzejezdne drogi. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Temperatura w nocy ma oscylować między 1 a 6 stopni Celsjusza. W sobotę w ciągu dnia większe przejaśnienia. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu, jedynie na południu i południowym zachodzie Irlandii deszcz może przejść w ulewy. Temperatury nie przekroczą 10 stopni Celsjusza.

W sobotę w nocy spadek temperatury – nawet do -2 stopni Celsjusza. Podobne warunki mają być w niedzielę i poniedziałek. Natomiast we wtorek duże zachmurzenie, a wieczorem i w nocy wystąpią ulewy przy bardzo silnym wietrze.

Met Eireann nie wyklucza wprowadzenia kolejnych alertów pogodowych w przyszłym tygodniu. Ma być niespokojnie – deszczowo i wietrznie.