POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Zastępca Dyrektora Medycznego Irlandii ostrzega przed przedłużeniem obowiązujących restrykcji o kolejne miesiące.

Irlandia może pozostać objęta ograniczeniami co najmniej do końca czerwca – ostrzega Zastępca Dyrektora Medycznego, dr Ronan Glynn.

Na konferencji prasowej w czwartek 18/03/2021 wieczorem dr Glynn poinformował, że eksperci ds. zdrowia chcą uniknąć czwartej fali pandemii koronawirusa w Irlandii.

W ostatnich tygodniach odnotowuje się stabilizację w dziennej liczbie nowych zakażeń. Zdaniem ekspertów są to jednak powody do niepokoju, ponieważ wprowadzony w grudniu lockdown powinien przyczynić się do większego zmniejszenia liczby zachorowań.

Dr Glynn potwierdził, że zalecenia dotyczące niepotrzebnych podróży będą obowiązywać co najmniej do końca czerwca – mimo planu Unii Europejskiej na przywrócenie podróży w obrębie państw członkowskich.

Przez kolejne 3-4 miesiące kontynuowana będzie też praca zdalna, ponieważ ma „rzeczywisty i znaczący” wpływ na zmniejszenie liczby przypadków.

Eksperci twierdzą, że potrzebne jest „ostrożne podejście” w luzowaniu obostrzeń, aby uniknąć kolejnej fali pandemii, a każde złagodzenie restrykcji przed końcem czerwca prawdopodobnie będzie dotyczyło jedynie aktywności na świeżym powietrzu.