Po raz kolejny Garda ostrzega rodziców, że istnieje „wysokie ryzyko” ataku pedofila wobec dzieci na terenie całej Irlandii.

Alert ogłoszono wobec pedofila Anthony Luckwill, który według doniesień obserwuje dzieci w pobliżu szkół, parków i plaż. Groźny przestępca przerobił swój Land Rover usuwając z niego tylne siedzenia i przyciemniając szyby.

Pedofil Luckwill wielokrotnie w przeszłości odpowiadał za pedofilię, kiedy swoje ofiary zwabiał udając pracownika agencji Apple Casting Europe. Według informacji Gardy mężczyzna może udawać fotografa pod zmienionym nazwiskiem Colin Gregory.

W ostatnim czasie samochód pedofila widziany był w okolicach Longford. W ubiegłym tygodniu Luckwill nie pojawił się na obowiązkowym spotkaniu na posterunku Gardy. Natychmiast powiadomiono służby w całej Irlandii, Wielkiej Brytanii, a także na Wyspach Normandzkich, gdzie Luckwill dopuścił się przestępstw pedofilskich w przeszłości.

Funkcjonariusze Gardy przyznają, że nie wiedzą o jego nowym adresie, mimo że jest to jeden z warunków jego wcześniejszego zwolnienia z więzienia. Luckwill został zwolniony po trzech latach kary więzienia, chociaż wyrok wynosił 4,5 roku.

Istnieje możliwość, że pedofil przepłynął promem do Szkocji. Funkcjonariusze Gardy mają reagować i sprawdzać każde zgłoszenie o pedofilu Anthony Luckwill, a rodzice ostrzegani są, by nie pozostawiać swoich dzieci bez opieki.