POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rodzina w Irlandii z przerażeniem odkryła obecność pająków w swoim domu.

Mieszkająca w hrabstwie Cork rodzina z dziećmi z przerażeniem odkryła obecność pająków z gatunku Steatoda czyli Fałszywa Wdowa.

Od kilku lat najwięcej tych pająków występuje w hrabstwach Cork, Dublin i Waterford. Deszczowa wiosna i bardzo ciepłe lato przyczyniły się do wylęgu większej niż zazwyczaj ilości pająków w Irlandii.

Matka dwójki małych dzieci opowiedziała o swoich przeżyciach podczas audycji w lokalnej stacji radiowej 96 FM. Kobieta opisała traumę obecności pająków w swojej łazience. Z jej relacji wynika, że w ciągu dwóch tygodni samica pająka doczekała się potomstwa, a sama pożarła samca, przez co osiągnęła rozmiar €2, co przeraziło domowników.

Mimo usilnych starań nie udawało się złapać pająków, ponieważ chowały się w zasłonę jak tylko zaświecone było światło. Jednak po dwóch tygodniach zdesperowany partner kobiety zerwał zasłonę wraz z pająkami i wyrzucił ją na dwór, co ostatecznie rozwiązało problem.

Eksperci uspakajają, że większość przypadków ukąszeń nie zagraża zdrowiu człowieka. Nie jest też niebezpieczne dla jego życia. Ukąszenie Fałszywej Wdowy może prowadzić jedynie do okresowych powikłań jak ból, zaczerwieniona skóra, świąd, miejscowy obrzęk w miejscu ukąszenia.