POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Naukowcy z Irlandii poinformowali o zaskakującym odkryciu na temat często spotykanych pająków.

Naukowcy z National University of Ireland Galway poinformowali właśnie o zaskakującym odkryciu skutków ugryzienia popularnego w Irlandii pająka.

Pająk Steatoda nobilis czyli Fałszywa Wdowa często obecny jest w irlandzkich domach. W ubiegłym roku najwięcej tych pająków było w Waterford, Cork i w Dublinie.

Do tej pory eksperci uspakajali, że w większości przypadków ukąszenie nie zagraża zdrowiu człowieka i nie jest niebezpieczne dla jego życia.

Ukąszenie Fałszywej Wdowy może prowadzić do okresowych powikłań jak ból, zaczerwieniona skóra, świąd, miejscowy obrzęk w miejscu ukąszenia. Do wystepujących niezwykle rzadko powikłań należy obniżenie ciśnienia krwi, „uderzenia gorąca” na twarzy, dreszcze lub gorączka.

Jednak według badań przeprowadzonych przez naukowców z NUI Galway Fałszywe Wdowy przez ukąszenia mogą przenosić na ludzi szkodliwe bakterie. Zespół ekspertów znalazł w sumie 22 różne gatunki bakterii, a niektóre z nich są odporne na stosowane antybiotyki. 

W niektórych przypadkach może więc dojść do długotrwałych infekcji, które wymagają intensywnego leczenia i prawdopodobnie hospitalizacji.