POLONIA IRLANDIA

Mieszkańcy Irlandii powinni przygotować się na widok pająków, które zaczynają szukać schronienia przed zimą.

Podobnie jak w ubiegłym roku tysiące pająków w Irlandii szuka właśnie schronienia przed zimą, co powoduje przyspieszone bicie serca zapewne u większości domowników.

Deszczowa wiosna i bardzo ciepłe lato przyczyniły się po raz kolejny do wylęgu większej ilości pająków w Irlandii. Niektórym z nich udało się osiągnąć rozmiary do 12cm.

Coraz więcej pająków, które możemy spotkać w swoim domu to gatunek Steatoda czyli Fałszywa Wdowa. Od kilku lat najwięcej tych pająków występuje w hrabstwach Cork, Dublin i Waterford. Co ciekawe Fałszywe Wdowy żyją w bliskim sąsiedztwie ludzi i mogą przetrwać jedynie w miastach – nie spotyka się ich na terenach wiejskich.

Eksperci uspakajają, że większość przypadków ukąszeń nie zagraża zdrowiu człowieka. Nie jest też niebezpieczne dla jego życia. Ukąszenie Fałszywej Wdowy może prowadzić jedynie do okresowych powikłań jak ból, zaczerwieniona skóra, świąd, miejscowy obrzęk w miejscu ukąszenia. Do wystepujących niezwykle rzadko powikłań należy obniżenie ciśnienia krwi, „uderzenia gorąca” na twarzy, dreszcze lub gorączka.