POLONIA IRLANDIA

Trwają przygotowania do pierwszej wizyty papieża Franciszka w Irlandii.

Papież Franciszek przyleci do Irlandii już w sobotę rano. Będzie to pierwsza wizyta papieska w tym kraju od 1979 roku.

Trwają intensywne przygotowania do spotkania z papieżem podczas dwudniowych Światowych Spotkań Rodzinnych, które odbędą się w Dublinie i Mayo.

Z Cork ma wyruszyć ponad 50 autokarów, które przewiozą około 2.000 pielgrzymów do Dublina i Knock. Jednak tysiące osób z całej Irlandii podróżuje własnym transportem, by wziąć udział w innych spotkaniach wiernych, które odbędą się między środą a piątkiem.

W związku z wizytą papieża w Irlandii zostaną wprowadzone restrykcje dotyczące parkowania, większość dróg w centrum Dublina będzie w weekend nieprzejezdnych.

Przejazd M50 i M1 nie powinien być zakłócony, podobnie Port Tunnel i Tom Clarke Bridge (East Link), nie będzie też problemu dostać się na lotnisko.

Organizatorzy spotkania w Phoenix Park wprowadzili listę rzeczy, których nie wolno będzie wnieść pielgrzymom. Są to m.in.: duże parasole, krzesła ogrodowe, leżaki, banery, flagi, kijki do selfie, drony, sztuczne ognie, a także alkohol, szklane butelki i wszystkie przedmioty, których można by użyć jako broni.

Wolno będzie wnieść małe krzesła turystyczne, plecak, a na miejscu będą dostępne sanitariaty i punkty gastronomiczne.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach AA Roadwatch i World Meeting of Families 2018