POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

To dobra wiadomość dla wielu klientów sieci w okresie przedświątecznym w Irlandii.

Szefowie Penneys – Associated British Foods – poinformowali o planach przedłużenia godzin otwarcia w sklepach w Irlandii po zniesieniu Poziomu 5 restrykcji.

Firma spodziewa się „silnego” popytu, gdy sklepy zostaną ponownie otwarte na początku grudnia. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów powstał więc plan otwarcia sklepów na 24h na dobę.

Zdaniem CEO Associated British Foods George’a Westona takie rozwiązanie pozwoli też odseparować od siebie ludzi, co znacznie poprawi bezpieczeństwo podczas zakupów.

Jego zdaniem takie posunięcie „byłoby wielkim krokiem naprzód” dla marki i pozwoliłoby na sprzedaż świątecznych zapasów przed Bożym Narodzeniem 25 grudnia. Klienci nie musieliby się obawiać, że nie zdążą dokończyć świątecznych zakupów na czas.

Drugi lockdown i zamknięcie sklepów Penneys w Irlandii miało gigantyczny wpływ na przychody firmy. Przedłużenie godzin handlowych może jej pomóc odrobić straty.

Jednak na obecną chwilę nadal nie ma planów otwarcia sklepu internetowego i przeniesienia sprzedaży do sieci – jak twierdzi rzecznik Penneys.