W Irlandii zapowiada się piękne pożegnanie lata, czy też powitanie jesieni.

W tym tygodniu dzieci w Irlandii powracają do szkoły, co z pewnością ucieszy większość rodziców. Chociaż od kilku dni panuje chłodniejsza pogoda, meteorolodzy mają dla nas dobre wiadomości.

Niech nie zniechęci was deszcz, burze czy gradobicie, które zdominowały pogodę w Irlandii, bo słońce ma do nas jeszcze wrócić i to w tym tygodniu. Według prognozy Met Eireann temperatury na koniec sierpnia znacznie będą przewyższać typowe dla Irlandii normy.

Już we wtorek ma być coraz więcej przejaśnień, a temperatury oscylować będą w granicach od 16 do 20 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na wschodzie Irlandii. W nocy również ciepło – nawet 11 stopni Celsjusza.

Środa i czwartek mają być słoneczne i ciepłe, możliwe są jedynie przelotne opady deszczu. Najcieplej będzie w Leinster. W ciągu dnia temperatury nie przekroczą 18 stopni Celsjusza. W nocy lokalnie temperatury spadną nawet do 5 stopni Celsjusza.

Weekend zapowiada się na chwilę obecną jako słoneczny i ciepły, jedynie z lekkimi, przelotnymi opadami deszczu w zachodniej i północnej części kraju. Generalnie dobra pogoda uprzyjemni nam koniec wakacji.