POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W tym roku rząd w Irlandii wyda na ten cel 49.5 miliona euro.

Rodzice uczniów w Irlandii szykują właśnie wyprawki dla swoich dzieci. Przedstawiciele rządu poinformowali, kiedy można się spodziewać wypłaty dodatku Back to School Clothing and Footwear Scheme.

Back to School Clothing and Footwear Scheme to dodatek, który przysługuje na dzieci od 4 życia. Dla dziecka w wieku od 4 do 11 lat wypłacany jest w kwocie €125, a dla dziecka w wieku od 12 lat w kwocie €250.

W tym roku rząd Irlandii przeznaczył na ten cel 49.5 miliona euro czyli o 2.1 miliona euro więcej niż w ubiegłym roku. Z pomocy państwa przy kompletowaniu wyprawki skorzysta około 170.000 dzieci.

Aby się zakwalifikować, osoba ubiegająca się o dodatek musi otrzymywać określone świadczenia socjalne lub brać udział w szkoleniach, zatrudnieniu lub programach kształcenia dorosłych, z całkowitym dochodem gospodarstwa domowego poniżej określonego progu.

Rodzice, którzy wcześniej nie otrzymywali płatności, a uważają, że teraz mogą się kwalifikować, są zachęcani do sprawdzenia tego w lokalnym Wydziale Opieki Społecznej. Wnioski przyjmowane są do 30 września 2018 roku.

Dodatek Back to School Clothing and Footwear Scheme będzie wypłacany w tygodniu kończącym się w piątek 13 lipca 2018 roku.