POLONIA IRLANDIA

Przez dwa lata nie odbyły się żadne parady z okazji Dnia Św. Partyka w Irlandii.

Hrabstwo Louth jako pierwsze w Irlandii odwołuje paradę z okazji Dnia Świętego Patryka w Dundalk w 2022 roku. Powodem jest obecna fala zakażeń w kraju.

Parada z okazji Dnia Św. Patryka w Irlandii

Decyzję tę ogłosił Komitet ds. Dnia Św. Patryka w Dundalk w hrabstwie Louth. Komitet, który składa się z lokalnych przedstawicieli publicznych, przedstawicieli biznesu i wolontariuszy, podjął decyzję po spotkaniu online w zeszłym tygodniu.

W oświadczeniu przewodniczący Komitetu, Conor Keelan powiedział, że członkowie „wszystko rozważyli” i „podjęli decyzję bardzo niechętnie”.

Jeszcze jesienią członkowie Komitetu planowali szczegóły parady w marcu 2022 roku. Wówczas sytuacja w kraju była stabilna. Jednak w ostatnich tygodniach doszło do drastycznego wzrostu zakażeń – poinformował przewodniczący Keelan.

Jak ludzie wiedzą, parada z okazji Dnia Świętego Patryka nie odbywa się z dnia na dzień i zajmuje miesiące planowania. Jednym z kluczowych elementów, który to umożliwia, jest finansowanie od firm i korporacji.
Nie byliśmy w stanie udać się do firm i poprosić ich o sponsorowanie parady, która może się nie odbyć. Nie możemy ryzykować, że parada się nie odbędzie.

Komitet podjął ostateczną decyzję wskutek nowych ograniczeń, jakie zostały niespodziewanie wprowadzone w Irlandii przed świętami Bożego Narodzenia.

To będzie trzeci rok z rzędu, gdy parada w Dundalk nie odbędzie się. Jednak członkowie Komitetu zapowiadają, że „aktywnie pracują nad stworzeniem czegoś online, co przekroczy ofertę z 2021 roku”.