To będzie pierwszy tunel aerodynamiczny w Irlandii, w którym można spełnić marzenie o lataniu.

Tunele aerodynamiczne czyli symulatory swobodnego spadania, to miejsce, w którym grawitacja nie istnieje. Można w nim poczuć emocje, jakie towarzyszą przy skoku na spadochronie.

Podobnych ośrodków w Europie jest coraz więcej, ponieważ w dużym tempie rośnie liczba miłośników tego sportu. Do tej pory jedyny na irlandzkiej wyspie tunel aerodynamiczny Sky-diving znajdował się w Irlandii Północnej – w Belfaście.

Teraz podobny ma powstać w południowej części Dublina przy Carrickmines. Ośrodek ma być częścią planu budowy nowego centrum przy M50, w którym przewidziano powstanie także nowych sklepów, restauracji, kawiarni, klubu fitness, sal kinowych, biur i salonów samochodowych.

Dodatkowo zaplanowana jest budowa podziemnych parkingów z miejscem na prawie 1.000 pojazdów. Wzdłuż całego centrum ma powstać park zieleni. Koszt całego projektu szacuje się na €75 milionów.

Tunel aerodynamiczny to urządzenie do spełniania odwiecznego marzenia człowieka – swobodnego unoszenia się w powietrzu, latania niczym ptak. W ośrodku amatorzy będą mogli spróbować swoich umiejętności, a osoby doświadczone będą mogły doskonalić technikę tego sportu.