Przez grupę pijanych nastolatków, którzy zgromadzili się na jednym z peronów, Irish Rail musiało wstrzymać kursowanie pociągów.

W wielu szkołach w Irlandii zakończyły się egzaminy. Jak co roku młodzież postanowiła to hucznie świętować. Grupa ponad 100 nastolatków postanowiła uczcić zdanie egzaminów w Fota w Cobh w hrabstwie Cork.

Pijana młodzież zebrała się następnie na stacji kolejowej w Fota Park, która położona jest na trasie Cork – Cobh. Przedstawiciele Irish Rail zmuszeni zostali do wstrzymania kursowania pociągów ze względów bezpieczeństwa. Na miejsce zostali wezwani również funkcjonariusze Gardy.

Przywracanie porządku trwało ponad cztery godziny. W tym czasie nie kursowały pociągi, co wywołało falę oburzenia czekających pasażerów na innych stacjach kolejowych. W tej sprawie zabrał głos radny Anthony Barry z Cobh Fine Gael:

To jest zawsze problem pod koniec egzaminów. Wszyscy byliśmy kiedyś młodzi, ale kiedy wybryki uczniów zakłócają działalności, jest to nie do przyjęcia.

Radny Anthony Barry zwrócił również uwagę na to, że spożywanie alkoholu wśród nieletnich w Irlandii staje się dużym problemem, który należy szybko rozwiązać.