POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Na taką prognozę czekała większość mieszkańców Irlandii, której we znaki dały się ostatnie opady deszczu.

Meteorolodzy z Met Eireann maja dobre informacje dla mieszkańców Irlandii – wielkimi krokami zbliża się początek lata.

Lato w Irlandii

Jeszcze we wtorek i w środę trzeba się liczyć z opadami deszczu, jednak w prognozie nie pojawia się już ostrzeżenie przed burzami – jak to miało miejsce w ostatnim tygodniu.

Od czwartku wyraźna zmiana warunków pogodowych w całym kraju. Temperatury w dzień utrzymywać się będą w granicach od 14 do 17 stopni Celsjusza. W pełnym słońcu te wartości mogą być wyższe.

Meteorolodzy zapowiadają duże nasłonecznienie, chociaż w ciągu dnia deszczowy front będzie się przemieszczał w kierunku północno-wschodnim.

W piątek dużo słońca i nadal ciepło – do 18 stopni Celsjusza. Najlepsze warunki będą się utrzymywać w zachodniej części kraju. Na wschodzie większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu.

W sobotę ma być dużo słońca i jedynie niewielkie, przelotne opady deszczu. Temperatury w dzień oscylować będą w granicach od 16 do 19 stopni Celsjusza.

Pogoda na grilla w Irlandii

Według synoptyków, niedziela to najlepszy dzień na grilla. Będzie bardzo słonecznie, a temperatury mogą sięgać nawet 22 stopni Celsjusza.

Mieszkańcom zaleca się używania kremów z filtrami podczas przebywania na zewnątrz. W szczególności należy zadbać o skórę dzieci, które najbardziej narażone są na poparzenia słoneczne i na dużą dawkę promieniowania UV.