POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W dwóch szpitalach w Irlandii przeprowadzane są badania na obecność koronawirusa (2019-nCoV) u osób, które poddano izolacji.

W środę 05/02/2020 do specjalnie przegotowanej izolatki szpitala University Hospital Kerry w Tralee trafiła kobieta z objawami grypy i problemem z oddychaniem.

Kobieta miała kontakt z osobami, które niedawno wróciły z Chin, więc stwierdzono u niej ryzyko zarażenia się koronawirusem. Jako środek zapobiegawczy zdecydowano więc umieścić kobietę w izolatce. Przeprowadzone testy wykażą czy jej objawy chorobowe są wynikiem koronawirusa czy zwykłej grypy.

Portal EchoLive poinformował natomiast, że w szpitalu Cork University Hospital także w izolatce umieszono jedną osobę. To 20-kilkuletni mężczyzna, który wykazuje symptomy koronawirusa, a niedawno powrócił do Irlandii z Chin.

W jego przypadku również zastosowano środki zapobiegawcze i umieszczono go w izolatce. Przeprowadzone zostały badania na obecność koronawirusa.

To już trzeci taki przypadek w tym tygodniu w Irlandii. W sobotę 01/02/2020 z lotniska w Dublinie ewakuowano jednego pasażera z objawami koronawirusa:

Więcej: Ewakuacja pasażera z objawami koronawirusa na lotnisku w Irlandii

Po przeprowadzonych testach nie stwierdzono u niego obecności wirusa 2019-nCoV. Przedstawiciele HSE utrzymują, że do tej pory nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa w Irlandii.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii