POLONIA IRLANDIA

Klienci zgłosili na Gardę sklep w Irlandii, w którym w ostatnich trzech miesiącach zakupili podróbki oryginalnych telefonów iPhone.

Funkcjonariusze Gardy w Blanchardstown prowadzą śledztwo w sprawie fałszywych telefonów iPhone, które sprzedawane są w jednym ze sklepów w Dublinie – donosi portal TheJournal.ie.

Jedno z pierwszych zawiadomień w tej sprawie złożyła poszkodowana klientka, która oddała w sklepie swój stary telefon marki Samsung i dopłaciła ponad €650, aby otrzymać w zamian iPhone.

Po jakimś czasie kobieta usiłowała oddać ten telefon w sklepie jednego z wiodących operatorów sieci komórkowej w Irlandii przy podpisywaniu nowego kontraktu. Wtedy dowiedziała się, że kupiony wcześniej iPhone jest fałszywy.

Nie powiodły się żadne próby kontaktu z właścicielem sklepu i nie udało się odzyskać pieniędzy. Kobieta zgłosiła więc sprawę na Gardę. Jak się okazało – nie była jedyną osobą poszkodowaną w tej sprawie.

Inni klienci zauważyli problemy ze swoimi iPhone’ami kiedy usiłowali zainstalować aplikacje z App Store. Przy próbie instalacji pojawiał się komunikat, że „aplikacja może zostać zainstalowana tylko na iPhone’a”.

Wszystkie osoby, które podejrzewają, że zakupiły podrobione telefony iPhone w Irlandii, mogą złożyć zawiadomienie o fałszywym towarze na lokalnym posterunku Gardy.