POLONIA IRLANDIA

Szef linii lotniczych Ryanair nie ma dobrych wiadomości dla swoich pasażerów.

Linie lotnicze Ryanair opublikowały właśnie dane dotyczące sytuacji finansowej firmy. Jest też zapowiedź podwyżek cen biletów.

Bilety Ryanair

W wyniku nałożonych wcześniej ograniczeń związanych z ochroną zdrowia linie odnotowały stratę w wysokości 355 milionów euro.

Ryanair, który obsługuje więcej lotów niż jakakolwiek inna europejska linia lotnicza, że planuje w tym roku zwiększyć ruch do 165 milionów pasażerów. Rok temu było to 97 milionów, natomiast przed pandemią rekord wyniósł 149 milionów pasażerów.

Po dwóch latach zawirowań sytuacja linii lotniczych w Europie ulega stabilizacji i sukcesywnie rośnie zainteresowanie zagranicznymi podróżami. W związku z rosnącym popytem rośnie liczba podróżnych na lotniskach.

Według Michaela O’Leary pasażerów linii lotniczych czeka tego lata prawdziwe „wyzwanie” – szef Ryanair ostrzega przed dalszymi opóźnieniami na europejskich lotniskach, które wynikają w braków personelu.

Opóźnienia to jedna kwestia, drugą jest podwyżka cen biletów. O’Leary zasygnalizował, że w ciągu najbliższych miesięcy można spodziewać się wzrostu cen, a w szczycie sezonu ceny mogą wzrosnąć o „wysoki jednocyfrowy procent”.

Powodem jest nie tylko wzrost liczby rezerwacji, ale też nieprzewidziany wcześniej w budżecie wzrost kosztów paliwa.

Opóźnienia na lotnisku

Tymczasem w ostatnią niedzielę pasażerowie lecący z lotniska w Dublinie po raz kolejny dali upust swojej frustracji w mediach społecznościowych z powodu tych opóźnień.

Z podanych informacji wynika, że na obu terminalach w godzinach wieczornych wystąpiły bardzo duże opóźnienia.

Jeden z pasażerów twierdzi, że czekał w kolejce do kontroli bezpieczeństwa aż dwie godziny, mimo że tablica informacyjna podawała 40-minutowy czas oczekiwania.

Przedstawiciele lotniska od kilku tygodni mierzą się z krytyką w tej kwestii. Zapewniają jednak, że przed sezonem wakacji sytuacja ulegnie poprawie.

Trwa właśnie szkolenie nowych pracowników, którego zakończenie przewidziano na koniec tego miesiąca. Od czerwca praca w kontroli bezpieczeństwa powinna już przebiegać bez problemów – twierdzi DAA.