POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Wiodący dostawca internetu w Irlandii potwierdza zmiany cen dla swoich klientów.

Najnowsze podwyżki cen w Irlandii dotkną setek tysięcy osób. Wiodący dostawca internetu zapowiada podwyżki cen dla swoich klientów.

Podwyżka cen w Irlandii

Po zmianie cen klienci Eir będą płacić o 60 euro rocznie więcej. Jest to druga podwyżka cen operatora w ciągu roku – część konsumentów płaci więcej za usługi już od września ubiegłego roku.

Firma podnosi opłaty nie tylko za internet szerokopasmowy, ale też za telefony stacjonarne, komórkowe i telewizję. Od sierpnia klienci indywidualni będą płacić o 5 euro więcej miesięcznie (z VAT).

Małym firmom w Irlandii opłaty za telefony stacjonarne wzrosną o 5 euro miesięcznie bez VAT (stawka VAT na rachunki telekomunikacyjne wynosi 23%).

Nowe opłaty w Irlandii

Podwyżka opłat za usługi to nie jedyna zmiana dla klientów Eir. Dostawca wprowadza również szereg nowych opłat, które zaczną obowiązywać w 2023 roku.

Nowe opłaty Eir:

  • od stycznia za rachunek w formie papierowej będzie pobierana miesięczna opłata w wysokości 4,87 euro (bez VAT).
  • za dokonanie płatności za pośrednictwem agenta call center będzie pobierana opłata w wysokości 4,87 euro (bez VAT)
  • za spóźnioną lub niedokonaną płatność będzie pobierana opłata w wysokości 15 euro (bez VAT)

Od kwietnia przyszłego roku Eir będzie zwiększać miesięczny koszt abonamentów stacjonarnych i szerokopasmowych o stopę inflacji w styczniu każdego roku plus 3%.

Eir uzasadnia podwyżki cen ciągłymi inwestycjami w swoją sieć i rosnącymi kosztami. Firma twierdzi, że jest największym inwestorem telekomunikacyjnym w kraju, a na modernizację krajowej technologii komunikacyjnej przeznacza 1 mld euro.

Czytaj też: eir.ie