Podwyżki cen gazu i prądu. O ile więcej zapłacimy - o 54% wzrosły ceny hurtowe

W Irlandii spodziewane są podwyżki cen prądu i gazu dla klientów indywidualnych ze względu na wzrost cen hurtowych energii.

Wiele firm takich jak: Bord Gáis Energy, Electric Ireland i Flogas w ostatnich latach kilkukrotnie obniżało ceny gazu i prądu w Irlandii. Było to spowodowane dużą konkurencją na rynku oraz chęcią pozyskania nowych klientów. Niestety najnowsze informacje z rynku hurtowego cen energii są bardzo pesymistyczne.

Według zapowiedzi w najbliższym czasie możemy spodziewać się podwyżek cen za gaz i prąd. Jest to spowodowane wzrostem cen energii na rynku hurtowym, gdzie firmy kupują energię. Dla przykładu cena gazu wzrosła o:

  • 39% – październik 2016 rok
  • 15% – listopad 2016 rok

Dyrektor Switcher.ie Eoin Clarke powiedział, że w Wielkiej Brytanii trzech z sześciu głównych dostawców energii podniosło ceny dla klientów indywidualnych. Tego samego można spodziewać się w niedługim czasie także w Irlandii.

Wyższe ceny energii oznaczają wyższe rachunki dla mieszkańców, którzy już i tak są pod ogromną presją rosnących cen czynszów i ubezpieczeń.