POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Pogoda w Irlandii – prognoza meteorologów na najbliższe dni zaskakuje.

Meteorolodzy z Met Eireann nie mają najlepszych wieści. W ten weekend nastąpi znaczne pogorszenie warunków pogodowych w Irlandii. Do Irlandii napływają masy niskiego ciśnienia.

Pogoda w Irlandii

Jeszcze w czwartek w nocy spodziewane są przymrozki – nawet do -3 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie w centralnej części kraju.

W piątek będzie chłodno – w dzień najwyższe temperatury od 9 do 12 stopni Celsjusza. Rano będzie dużo słońca, jednak w miarę upływu dnia zrobi się pochmurno. Późnym popołudniem wystąpią opady deszczu.

W nocy z piątku na sobotę opady przejdą w bardzo intensywne, będzie też wiał silny wiatr. W sobotę rano nadal deszczowo, jednak w ciągu dnia rozpogodzi się.

Prognoza pogody

Będzie znacznie cieplej niż w ostatnim czasie. Temperatury w ciągu dnia oscylować będą w granicach od 13 do 17 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w Leinster.

W nocy z soboty na niedzielę zacznie wiać coraz silniejszy wiatr. W niedzielę spodziewane są intensywne opady deszczu i przelotne gradobicia. Możliwe jest wystąpienie lokalnych burz.

Najbardziej deszczowo ma być w zachodniej części kraju. Wiatr uspokoi się w godzinach popołudniowych. Temperatury wyniosą od 12 do 15 stopni.

Początek przyszłego tygodnia zapowiada się nadal niespokojny – w Irlandii dominować będzie niskie ciśnienie, a wraz z nim silny wiatr, ulewne opady deszczu i gradu. Możliwe są też lokalne burze.