Polacy opuszczają Irlandię i wracają do Polski. Wyniki naszej sondy

W naszej ostatniej sondzie zapytaliśmy Was: „Czy zamierzasz wracać z Irlandii na stałe do Polski?”. Przedstawiamy wyniki odpowiedzi udzielonych przez 8.737 osób.

Już po raz drugi zdecydowaliśmy się przeprowadzić sondę wśród Polaków mieszkających zagranicą. Nadal wielu naszych rodaków opuszcza Irlandię lub planuje to zrobić.

Wyniki pierwszej sondy z 2018 roku

W sondzie udział wzięło w sumie 9.097 osób. Aż 53.3% osób potwierdziło, że planuje opuścić Irlandię i wrócić do Polski. W roku 2018 miało to zrobić 13.1%, a pozostałe 40.2% planowało wyjazd w przyszłości. Stanowiło to większość z udzielonych odpowiedzi.

Dodatkowo 5% ankietowanych planowało opuścić Irlandię i przeprowadzić się do innego kraju. Natomiast 27.9% osób odpowiedziało, że planuje pozostać w Irlandii na stałe.

Wyniki ostatniej sondy z 2019 roku

Polacy opuszczają Irlandię i wracają do Polski. Wyniki naszej sondy
WYNIKI SONDY – POLONIA IRLANDIA

W sondzie udział wzięło w sumie 8.737 osób. Tym razem 57.7% ankieterów potwierdziło, że planuje opuścić Irlandię i wrócić do Polski. W ciągu roku jest to więc wzrost o 4.4%.

Jeszcze w 2019 roku wyjazd z Irlandii planuje 14.2% ankietowanych, a 43.5% chce to zrobić w przyszłości. Jest to kolejny wzrost odpowiednio o 1.1% i 3.3% w porównaniu z wynikami sondy w ubiegłym roku.

Wzrosła też liczba osób, które planują przenieść się z Irlandii do innego kraju – tym razem takiej odpowiedzi udzieliło 6.2% ankietowanych, to o 1.1% więcej niż w roku ubiegłym.

Spośród naszych ankietowanych w osób 36.1% osób deklaruje pozostać w Irlandii na stałe.