POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W naszej ostatniej sondzie zapytaliśmy Was: „Czy zamierzasz wracać z Irlandii na stałe do Polski?” Przedstawiamy wyniki odpowiedzi udzielonych przez 9.097 osób.

Coraz więcej Polaków zaczyna głośno mówić o powrocie na stałe do Polski. Chcieliśmy sprawdzić ile tak naprawdę osób zamierza wyjechać z Irlandii. Jak przedstawiają się wyniki naszej sondy?

Większość Polaków planuje opuścić Irlandię

Polacy opuszczają Irlandię i wracają do Polski. Zaskakujące wyniki naszej sondy

W sondzie udział wzięło w sumie 9.097 osób. Aż 53.3% osób potwierdziło, że planuje opuścić Irlandię i wrócić do Polski. W tym roku ma to zrobić 13.1%, a pozostałe 40.2% planuje wyjazd w przyszłości. Stanowi to większość z udzielonych odpowiedzi.

Dodatkowo 5% ankietowanych planuje opuścić Irlandię i przeprowadzić się do innego kraju. Natomiast 27.9% osób odpowiedziało, że planuje pozostać w Irlandii na stałe. Decyzji nie podjęło jeszcze 13.8% ankietowanych osób.

Dlaczego Polacy chcą wyjechać z Irlandii?

Wyniki naszej sondy pokazują, że zmienił się trend, który dominował w ostatnich latach – Polacy do tej pory zadowoleni byli z życia w Irlandii. Jednak różne czynniki jak np. kryzys mieszkaniowy czy drastycznie wysokie ceny ubezpieczeń samochodów mogły wpłynąć na zmianę naszej decyzji.

Wiele jest tu osób, które tęsknią za swoimi bliskimi, którzy zostali w Polsce. Niestety ceny biletów samolotowych, zwłaszcza w sezonie letnim i świątecznym, często uniemożliwiają nam regularne spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Czy są jeszcze inne powody, przez które Polacy decydują się wyjechać z Irlandii? Prosimy o Wasze opinie w komentarzach.