POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Mieszkający na stałe w Irlandii Polak wystąpił o odszkodowanie z tytułu urazu pleców.

Mieszkający w Baldoyle w Dublinie Polak wystąpił o odszkodowanie z tytułu urazu pleców, do którego doszło w jego miejscu zatrudnienia Excellence Ltd w Baldoyle Industrial Estate.

Adam H. pozwał swojego pracodawcę w 2011 roku. Mężczyzna twierdzi, że do urazu pleców doszło podczas przenoszenia różnej ciężkości pudeł na różnych wysokościach w magazynie firmy.

Mężczyzna zmuszony był wziąć zwolnienie lekarskie na okres dwóch miesięcy. Poddał się też intensywnym zabiegom fizjoterapii w Polsce. W rezultacie zdiagnozowano u niego chroniczny ból pleców i kontynuowano terapię. Jednak Adam H. nie był w stanie wykonywać obowiązków w domu, jeździć na rowerze, nartach, a nawet chodzić na dłuższe spacery.

Jednak podczas krótkiej sprawy w Sądzie Najwyższym zaprezentowano zdjęcia Adama H. ukazującego jego udział w różnych aktywnościach ruchowych jak np. z wyjazdu na narty w Norwegii oraz z jazdy na motorze do Polski.

Tym samym sąd odrzucił wcześniejsze materiały dowodzące, że mężczyzna jest niezdolny do aktywnego trybu życia. Adam H. zapytany został czy miał jakiś inny konflikt z pracodawcą. Kiedy zaprzeczył, udowodniono, że w osobnej sprawie pozwał firmę o dyskryminację na tle wynagrodzenia i na tle rasowym. Wtedy sędzia zarzucił mu kłamstwo.

Obrońca Excellence Ltd w imieniu klienta stwierdził, że Adam H. stał się bardzo uciążliwym pracownikiem po tym, kiedy odmówiono mu wypłaty odszkodowania, jakie inny pracownik otrzymał w 2010 roku.

W obliczu wszystkich przedstawionych dowodów Adam H. zdecydował się wycofać swój pozew.