Garda udzieliła nowych informacji na temat śmierci Polaka w Irlandii.

Garda prowadzi intensywne śledztwo w sprawie zabójstwa Michała Kurka, którego ciało znaleziono 4 sierpnia 2017 roku w hrabstwie Dublin. Według informacji Gardy mężczyzna otrzymał 40 ciosów nożem w innym miejscu, a następnie jego ciało zostało porzucone w rowie w Grange w pobliżu Ballyboughal. Sekcja zwłok potwierdziła, że Michał Kurek zmarł w wyniku zadanych ostrym narzędziem ran.

Najnowsze informacje rzecznika Gardy potwierdzają, że mężczyzna od kilku miesięcy był bezdomny. W ostatnim czasie przebywał na terenie Blanchardstown/Ongar oraz w centrum Dublina.

Po apelu w mediach Garda otrzymała mnóstwo zgłoszeń od osób, które znały Michała Kurka. Informacji na jego temat udzieliło wiele osób z polskiej społeczności w Dublinie, a także ze środowiska osób bezdomnych.

Niestety nie udało się ustalić ostatnich dni życia mężczyzny, ani okoliczności jego śmierci. Dlatego Garda ponawia prośbę o kontakt osoby, które miały z nim kontakt 3 lub 4 sierpnia 2017 roku pod numerami 01 802 0510 lub 1800 666 111.