Mieszkająca w Irlandii Polka została przyłapana dzięki kamerom CCTV.

Sprawa kradzieży dokonanych przez Magdalenę S. miała swój finał w sądzie. Kobieta została oskarżona o dwa akty kradzieży w tym samym sklepie w Irlandii.

32-letnia Polka dwukrotnie wyniosła ze sklepu Homesense artykuły o wartości odpowiednio €160 i €280, jednak nie została wówczas zatrzymana przez ochronę sklepu. Pracownicy sklepu spostrzegli kradzież i rozpoznali podejrzaną na nagraniach z kamer CCTV.

Magdalena S. pierwszej kradzieży dokonała 26 marca 2018 roku, a po czterech dniach wróciła do tego samego sklepu i ponownie wyniosła artykuły bez płacenia. Jednak kiedy wróciła do sklepu trzeci raz, ochronie udało się ją zatrzymać.

Obrońca kobiety przedstawił w sądzie wyczerpujące oświadczenie, w którym dokładnie wyjaśniono okoliczności, jakie doprowadziły Magdalenę S. do popełnienia kradzieży. Kobieta jest matką dwójki dzieci, pracuje na pół etatu i pobiera też świadczenia z Social Welfare.

Sędzia stwierdził małe prawdopodobieństwo popełnienia kolejnej kradzieży. Oskarżona nigdy wcześniej nie miała też problemów z prawem, a wytyczony okres próbny nie skutkował żadnym przewinieniem. Wobec tego Magdalena S. opuściła sąd bez wyroku. Nie musi też opłacić kosztów postępowania sądowego.