Polonia Irlandia

Cork Eagles wciąż dominują w Cork Bussines Shipping League. W wczorajszym meczu w Shanbally, miejscowe Orły nadspodziewanie łatwo pokonali UCC United 7:1 i raczej “wyleczyli” Studentów z walki o mistrzostwo ligi.

Łupem bramkowym podzielili się – niezawodny Tomasz Bajkowski (4), Jacek Worwa (2), oraz swojego pierwszego gola w barwach Cork Eagles strzelił Grzegorz Wróbel.

Cieszy nie tylko wynik ale także styl gry Biało-czerwonych. Bardzo zadowolony z gry swojego zespołu był trener Mariusz Kot, który po meczu powiedział: ” Po dzisiejszym meczu nasuwa się tylko jedno słowo – SZACUNEK, moi zawodnicy pokazali pazur i powiem, że to nie UCC United byli słabi, to My byliśmy w końcu bez słabych ogniw – waleczni, skuteczni, z wielką wolą zwycięstwa, z takim nastawieniem można wygrać z każdym. Dziękuję i od jutra rana myślimy już o kolejnym meczu.”

Do zakończenia sezonu ligowego, aktualnemu liderowi tabeli – Cork Eagles pozostało pięć spotkań – Doolan’s Cow F.C, QC Data, oraz dwa niezwykle ważne starcia przeciwko EMC, które prawdopodobnie zadecydują o mistrzostwie.

Na drugim miejscu, z stratą czterech punktów do polaków, plasuje się Marlboro Trust, którzy rozegrają jeszcze cztery mecze z EMC, UCC United, QC Data oraz Fox & Honds.

Trzecim kandydatem na zwycięstwo w obecnym sezonie jest także EMC. Do Cork Eagles tracą pięć punktów. Do rozegrania pozostały mecze z Fox & Hounds, Marlboro Trust, UCC oraz dwukrotnie z Naszymi Orłami.

Końcówka sezonu zapowiada się więc bardzo interesująco a pierwszy historyczny tytuł polskiej drużyny Cork Eagles jest naprawdę bardzo blisko.

Dodajmy także, że przed rozpoczęciem meczu z UCC United nastąpiła Akcja przeciwko Rasizmowi na boiskach piłkarskich. Zapoczątkowana przez piłkarza FC Barcelona Dani Alvesa, który na znak protestu zjadł banana, wcześniej w niego rzuconego i zainicjował globalną akcję na rzecz walki z rasizmem na stadionach całego świata – We all are monkeys ! Brawa dla pomysłodawców – naszych najwierniejszych kibiców – Magdy, Chrisa Wolnego oraz Radosława Roczniaka. Więcej info na oficjalnym fanpage’u Cork Eagles P.F.C – facebookowej stronie – Stowarzyszenie Kibiców Cork Eagles.

Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz Biało-czerwonych. W niedzielę 4-ego maja zmierzymy się w spotkaniu ćwierćfinałowym o Premier Cup z zespołem Fox & Hounds. Zapraszamy ! Niedziela, godzina 14.00 boisko w Shanbally.