Departament Opieki Społecznej chce pomóc tysiącom kobiet w Irlandii.

Minister ds. Opieki Społecznej Regina Doherty zapowiedziała wprowadzenie nowego programu aktywizacji zawodowej dla tysięcy kobiet w Irlandii.

Trwają rozmowy przedstawicieli Social Welfare z firmami, które będą chciały uczestniczyć w nowym programie rządu. Pilot programu ma zostać wdrożony na początku 2020 roku.

Praca dla kobiet w Irlandii

Minister Doherty uważa, że należy pomóc kobietom wrócić do pracy. Każdego roku tysiące z nich rezygnuje z kariery na rzecz rodziny i opieki nad dziećmi. Po kilku latach poza rynkiem pracy trudno jest znowu ją podjąć. Brakuje im „pewności siebie i wiary we własne możliwości”.”

Dlatego Opieka Społeczna chce pomóc kobietom podjąć pracę na nowo, a ułatwić mają to płatne staże w firmach biorących udział w programie. Nie ma gwarancji, że po zakończeniu stażu wszystkie kobiety otrzymają ofertę pracy w danej firmie. Jest na to jednak duża szansa – zdaniem pani minister.

Podczas trwania stażu kobietom będą oferowane różnego typu szkolenia i kursy mające na celu podniesienie ich kwalifikacji. Długość stażu może wynosić kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy.