POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Zastępca Naczelnego Lekarza Irlandii twierdzi, że wskaźnik zachorowań rośnie wszystkich grupach wiekowych i we wszystkich hrabstwach.

W sobotę 14 sierpnia poinformowano o 2.074 nowych przypadkach zakażeń Covid-19 w Irlandii. Po raz pierwszy od stycznia dzienna liczba przypadków przekroczyła 2.000.

Liczba przypadków

W szpitalach na terenie całego kraju z powodu Covid-19 znajduje się obecnie 229 pacjentów, a 43 z nich przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Zastępca Naczelnego Lekarza Irlandii, dr Ronan Glynn, twierdzi, że wskaźnik zachorowań rośnie wszystkich grupach wiekowych i we wszystkich hrabstwach.

Podobnie wypowiedział się na ten temat przewodniczący Grupy Doradczej ds. Modelowania Epidemiologicznego w NPHET, prof. Philip Nolan. Poinformował on też, że obserwuje się tendencję wzrostu liczby przypadków u osób w wieku 65 lat i starszych „choć z bardzo niskich poziomów”.

Jednocześnie prof. Nolan twierdzi, że sytuacja jest „bardzo różna od stycznia”, a szczepienia zapobiegają ogromnej liczbie transmisji i zmniejszają ciężkość choroby. Dodał jednak, że „rosnąca zachorowalność jest prawdziwym problemem”.