Ponad 900 lotów odwołanych - tysiące poszkodowanych pasażerów Ryanair

Irlandzki przewoźnik chce chronić pasażerów podróżujących po Europie, jak zapewniono.

Aż 900 lotów linii lotniczych Ryanair zostało odwołanych z powodu zakłóceń w siatce połączeń w czerwcu br.

Odwołane loty

Powodem masowego odwołania lotów linii Ryanair były strajki kontrolerów ruchu lotniczego we Francji. Protestujący sprzeciwiają się planom podwyższenia wieku emerytalnego z 62 do 64 lat.

Z powodu odwołanych połączeń poszkodowanych zostało około 160 000 pasażerów Ryanair na wielu trasach i lotniskach w całej Europie.

Były szef British Airways, Willie Walsh, zaapelował niedawno o zmianę przepisów, aby umożliwić loty nad Francją podczas strajków kontroli ruchu lotniczego.

Powiedział, że akcja „grozi sianiem spustoszenia wśród brytyjskich wczasowiczów i wpływa na podróże do innych krajów europejskich”.

Zgodnie z prawem we Francji, loty krajowe muszą być kontynuowane podczas akcji protestacyjnej, ale loty międzynarodowe są wtedy zakazane.

Linie lotnicze Ryanair

Rzecznik linii lotniczych Ryanair, Dara Brady, zapewnił, że firma robi wszystko, aby przeciwdziałać odwołanym połączeniom.

Przypomniał przy tym o specjalnej petycji, dostępnej na stronie przewoźnika, którą podpisało już 1,2 mln pasażerów. W petycji wzywa się Ursulę Von Der Leyen, Przewodniczącą Komisji Europejskiej, do podjęcia działań i ochrony pasażerów.

Rzecznik linii uważa, że „głosy pasażerów będą musiały zostać wysłuchane”. Zapewnia też, że Ryanair nie chce żadnych zakłóceń dla pasażerów podczas letnich wakacji i w dalszym ciagu będzie wywierał presję na Komisję Europejską.