Klienci w Irlandii, którzy zakupili wyszczególnione produkty, otrzymają zwrot pieniędzy.

Popularna w Irlandii sieć Boots wycofała 31 swoich produktów. Klienci proszeni są o niezwłoczne zaprzestanie stosowania wymienionych produktów.

Ostrzeżenie dla klientów

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności informuje:

Boots Ireland wycofuje partie poniższych suplementów diety ze względu na obecność 2-chloroetanolu, który jest uznanym produktem reakcji tlenku etylenu. Tlenek etylenu to pestycyd, który nie jest dopuszczony do stosowania w żywności sprzedawanej w UE, ale jest dopuszczony do stosowania w innych krajach poza UE. Chociaż spożycie skażonego produktu nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia, istnieje zwiększone ryzyko, jeśli skażona żywność jest spożywana przez dłuższy czas. Dlatego należy zminimalizować narażenie na tę substancję. Powiadomienia o wycofaniu z punktu sprzedaży będą wyświetlane w sklepach Boots, do których dostarczono wycofane właśnie partie produktów.

Na stronie Boots.ie opublikowano nazwy wszystkich wycofanych produktów wraz z ich zdjęciami. Klienci powinni zapoznać się z tym ostrzeżeniem, a wymienione produkty można zwrócić do najbliższego sklepu tej sieci.

Sieć przeprasza za wszelkie niedogodności i zapewnia o przysługującym pełnym zwrocie pieniędzy.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub potrzeby dodatkowej porady, zaleca się, by klienci porozmawiali z obsługą w lokalnym sklepie Boots lub zadzwonili do zespołu obsługi klienta pod numer 1800 719824.

Więcej: Boots.ie oraz FSAI.ie