W pościgu w Irlandii uczestniczą liczne jednostki oddziałów Gardy oraz policyjny helikopter.

Trwa zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwania czterech zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn, którzy dokonali uprowadzenia vana w Irlandii.

Kierowca pojazdu, który najprawdopodobniej pracuje w sektorze części samochodowych, stał się celem przestępców z uwagi na znajdującą się w vanie gotówkę oraz części samochodowe o dużej wartości.

Do zdarzenia doszło w środę 11/09/2019 ok. godziny 15:00 w pobliżu Caherconlish we wschodniej części hrabstwa Limerick.

Zainstalowany w pojeździe GPS miał ułatwić funkcjonariuszom Gardy jego lokalizację. Około godziny 17:00 w Kilcoman w hrabstwie Tipperary odnaleziono porzucony pojazd, jednak w środku nie było już żadnych pieniędzy.

Do poszukiwania sprawców napadu wezwano liczne oddziały Gardy, a także policyjny helikopter. Wiadomo, że poszukiwani mężczyźni poruszali się czarnym samochodem marki BMW Seria 1.

Jak udało się wstępnie ustalić – kierowca vana był śledzony kiedy przez cały dzień jeździł po warsztatach samochodowych. W pewnym momencie został zatrzymany i wyrzucony z pojazdu, a bandyci uciekli w nieznanym kierunku.

Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat poszukiwanych mężczyzn, proszone są o kontakt pod numerem: 061-214340 lub 1800 666 111.