Nowa ustawa w Irlandii ma zwiększyć świadomość zagrożenia i ułatwić wprowadzenie zmian.

Partia Social Democrats zamierza przedstawić projekt swojej nowej ustawy, która ma wprowadzić nowe przepisy dla kierowców.

Mandat dla kierowców

Zgodnie z nowymi przepisami przewidziano karę mandatu w wysokości €40 dla kierowców, którzy nie wyłączają silników w swoich samochodach w oczekiwaniu na odbiór dzieci ze szkół.

Rzeczniczka partii ds. klimatu, środowiska i różnorodności biologicznej, Jennifer Whitmore, powiedziała podczas audycji w Newstalk, że ​​spaliny z samochodów z włączonym silnikiem podczas postoju mogą być niezwykle szkodliwe dla małych dzieci.

Zanieczyszczenie powietrza to ogromny problem zdrowia publicznego i myślę, że do tej pory tak naprawdę nie poświęcono mu wystarczającej uwagi.

Zanieczyszczenie powietrza

Partia chce wprowadzić ustawę, aby zabronić podobnych praktyk w pobliżu szkół, ponieważ dzieci są jeszcze bardziej podatne na zanieczyszczenie powietrza niż dorośli.

Rzeczniczka poinformowała, że wiele szkół wprowadza już środki zapobiegające nadmiernej emisji spalin w ich pobliżu. Wyraziła przy tym nadzieję, że ustawa może zwiększyć świadomość i ułatwić wprowadzenie zmian w tej kwestii.