POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy w Irlandii poszukują sprawcy wypadku, w którym ucierpiało 3-letnie dziecko.

Dziecko znajduje się w farmakologicznie wywołanej śpiączce, ma uraz głowy, złamany obojczyk, złamane i zmiażdżone inne kości. Jego stan określa się jako ciężki.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godziny 16:00 w pobliżu Castle Meadows przy Skehard Road, Mahon/Blackrock w Cork. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 3-letni chłopczyk bawił się przed domem piłką. W pewnym momencie znalazł się na ulicy, gdzie został potrącony przez kierowcę samochodu marki Mazda 6 w kolorze niebieskim. Sprawca odjechał bez udzielenia chłopcu pomocy. Na ratunek dziecku przybiegli przechodnie.

Funkcjonariusze Gardy, a także były burmistrz Cork Chris O’Leary, wzywają sprawcę wypadku do ujawnienia się. Jednocześnie poszukiwani są świadkowie tego wypadku, którzy widzieli niebieski samochód Mazda 6 lub osobę kierującą pojazdem.

Po wypadku dziecko zostało zabrane do szpitala CUH, gdzie podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Dublina. Lekarze określają stan chłopca jako ciężki, lecz najprawdopodobniej nie ma zagrożenia życia. Opiekujący się nim personel szpitala Temple Street Children’s Hospital w Dublinie twierdzi jednak, że dziecko czeka długa droga powrotu do zdrowia.

Funkcjonariusze Gardy znaleźli wczoraj porzucony niedaleko Ballinure samochód, który pasował do podanego przez świadków opisu. Technicy wykonują czynności mające na celu ustalenie, czy jest to poszukiwany pojazd.

Osoby, które były świadkami wypadku lub mają informacje, dzięki którym możliwe będzie ustalenie sprawcy wypadku, proszone są o kontakt pod numerami: 021-4522000 lub 1800 666111. Osoby z zainstalowanymi kamerkami samochodowymi proszone są o przejrzenie nagrań.

AKTUALIZACJA:

Funkcjonariusze Gardy zatrzymali 17-letniego podejrzanego w tej sprawie. Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn wypadku.