Trwa liczenie strat po wczorajszym uderzeniu Huraganu Atiyah w Irlandię.

Prawie 27.000 mieszkańców zostało wczoraj pozbawionych prądu w wyniku uderzenia Huraganu Atiyah. Od niedzieli trwa usuwanie awarii i przywracanie dostaw prądu do poszkodowanych osób. W poniedziałek rano prawie 7.000 mieszkańców nadal nie miało prądu.

Trwa także usuwanie powalonych drzew i słupów w hrabstwach Kerry, Sligo, Wicklow, Kilkenny i Longford. Lokalnie drogi mogą być jeszcze nieprzejezdne. Kierowcy powinni zachować wyjątkową ostrożność.

W wyniku silnych podmuchów wiatru odwołano wczoraj liczne loty z lotniska w Cork i lotniska w Shannon. Zawieszono też lokalne loty między lotniskami Dublin Airport, Kerry Airport i Donegal Airport.

W niedzielę opóźnione były pociągi w Cork i Kerry, ponieważ przez wichury poruszały się ze zmniejszoną prędkością. W poniedziałek wszystkie pociągi kursują już normalnie i na obecną chwilę nie ma doniesień o zerwanych trakcjach.

Wstrzymano także działanie kolejki linowej na Dursey Island. Kolejka powinna być czynna od wtorku, w zależności od wyniku kontroli bezpieczeństwa.