POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Ulewne opady deszczu spowodowały wezbranie rzeki w Irlandii, która przebiła się przez umocnienia.

We wtorek 10/03/2020 we wczesnych godzinach porannych wiele domów w hrabstwie Limerick zostało zalanych wskutek ośmiometrowej fali podczas przypływu na rzece Shannon. Rzeka wylała po wielogodzinnych bardzo intensywnych opadach deszczu w tej części Irlandii.

Okoliczni mieszkańcy byli ostrzegani przed powodziami. Postawiono umocnienia, lecz nie udało się uniknąć zalania niektórych domów. Mieszkańcy Mill Road w Corbally wyrzucili z nich około dwóch centymetrów zabłoconej wody powodziowej.

W Springfield, Clonlara w hrabstwie Clare woda powodziowa, która cofnęła się w ostatnich dniach, powróciła z dnia na dzień. Po nocy intensywnych opadów drogi ponownie zmieniły się w rzeki.

Siły Obrony Cywilnej z Clare poczyniły przygotowania do transportu mieszkańców gigantycznym pojazdem wielozadaniowym Unimog z hrabstwa Kerry. Zarządzono ewakuację poszkodowanych w powodzi mieszkańców.

Południowo-wschodnia część hrabstwa Clare od wielu tygodni zmaga się z problemami podniesionego stanu wody w rzece Shannon. Część mieszkańców po ostatnich powodziach zmuszona jest mieszkać w hotelach. Rośnie ich frustracja względem przedstawicieli władz, którzy do tej pory nie wdrożyli żadnego planu rozwiązania istniejącego już od dawna problemu.