Polonia Irlandia

Do Irlandii napływają właśnie cieplejsze masy powietrza.

Do Irlandii powraca wiosna. Od wczoraj napływają cieplejsze masy powietrza, dzięki którym temperatury zaczęły rosnąć. Dzisiaj dominuje zachmurzenie, chociaż miejscami pojawia się dużo słońca. Najcieplej jest w Munster i Leinster, gdzie temperatury w ciągu dnia wzrosną nawet do 14 stopni Celsjusza. Możliwe niewielkie i przelotne opady mżawki.

Podobnie ma być jutro – nadal duże zachmurzenie, z krótkimi przejaśnieniami. Jednak bez opadów w ciągu dnia, a temperatury od 10 do 14 stopni Celsjusza. W piątek w nocy możliwe przelotne opady deszczu, miejscami lekkie przymrozki.

W sobotę więcej słońca, lekki wiatr, a temperatury nadal w okolicy 14 stopni Celsjusza. Wieczorem i w nocy możliwe opady deszczu. Niedziela będzie pogodna, z licznymi przejaśnieniami. Jedynie na zachodzie Irlandii przelotne opady deszczu, miejscami mogą przejść w ulewy. Trochę chłodniej – temperatury nie przekroczą 11 stopni Celsjusza.

Początek przyszłego tygodnia zapowiada się ciepły. Temperatury w okolicy 14 stopni Celsjusza. Będzie dużo przejaśnień, ale też dużo przelotnych opadów deszczu.