POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Najnowsze doniesienia budzą optymizm wśród mieszkańców Irlandii.

Według najnowszych doniesień, już w pierwszym tygodniu maja możliwe będzie wybranie się do sklepu z towarem, który nie jest uważany za niezbędny, czy do salonu fryzjerskiego w Irlandii.

Na początku z przywileju tego będą jednak mogły skorzystać tylko osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciw Covid-19 – jak wynika z informacji opublikowanych na IrishExaminer.

Rząd ma również nadzieję na przyspieszenie złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu, aby umożliwić ludziom podróżowanie po całym kraju od czerwca, a nie lipca, jak wcześniej wskazano, ale będzie to zależne od poziomu wirusa w społeczności.

Chociaż oczekuje się, że system „click and collect” powróci 4 maja, ministrowie mają nadzieję, że pełne ponowne otwarcie sklepów nastąpi mniej więcej w połowie przyszłego miesiąca. Przewiduje się, że pod koniec maja mogą ponownie zacząć działać siłownie.

Stopniowe wznawianie sprzedaży detalicznej, która nie jest niezbędna, jak również złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu, może stanowić kluczowy element programu „premii za szczepienia”.

Już kilka dni temu Wicepremier Leo Varadkar zapowiadał większe swobody dla zaszczepionych osób:

Czytaj: “Dodatkowe swobody” dla osób z cyfrową przepustką w Irlandii

Zgodnie ze rządową strategią realizacja planu szczepień przeciw Covid-19 pozostaje najłatwiejszą drogą w Irlandii do ponownego otwarcia społeczeństwa – jak twierdzą źródła.

Czytaj też: Jest decyzja rządu w sprawie znoszenia restrykcji w Irlandii