POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rzecznik jednej z najpopularniejszej sieci sklepów w Irlandii poinformował o podwyżce płac nowych miejscach pracy.

Sieć sklepów Aldi podnosi minimum płac dla swoich pracowników w Irlandii do sugerowanej kwoty tzw. Living Wage. Jednocześnie ogłasza nabór 500 nowych pracowników.

W 2017 roku zarząd Aldi wraz z siecią Lidl i Ikea zdecydował się podnieść płace minimalne swoim pracownikom do €11.70 za godzinę pracy. Zgodnie z sugestią grupy Living Wage Technical Group (LWTG) tyle właśnie wynosić miała stawka w oparciu o koszty utrzymania.

W lipcu 2018 roku podniesiono wysokość Living Wage do €11.90 za godzinę pracy. Wpływ na to miał przede wszystkim kryzys na rynku mieszkaniowym w Irlandii. Wielu mieszkańców ma poważne problemy, by zachować płynność finansową, ponieważ większość dochodu przeznaczają na spłaty kredytu hipotecznego lub opłacenie czynszów.

Wyższe pensje minimalne w kwocie €11.90 za godzinę będą wypłacane od 1 lutego 2019 roku. Rzecznik Aldi potwierdza także nabór 500 nowych pracowników na terenie Irlandii, który ma się odbywać w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Zgodnie z planem w najbliższym czasie ma zostać otwartych siedem nowych sklepów.