POLONIA IRLANDIA

W imprezie wzięło udział co najmniej 20 pracowników ministerstwa – twierdzą media w Irlandii.

Co najmniej 20 wyższych rangą urzędników oraz pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Irlandii wzięło udział w imprezie podczas lockdownu – w prasie ukazało się właśnie zdjęcie z tego spotkania. Selfie pojawiło się na Twitterze, lecz krótko po tym zostało skasowane.

Naruszenie restrykcji w Irlandii

Irlandzkie media opisują zdarzenie, które miało miejsce podczas ścisłej blokady Irlandii w czerwcu 2020 roku. Zdjęcie z wieczoru to „selfie” zrobione przez Nialla Burgessa, który był wówczas Sekretarzem Generalnym ministerstwa. Obecnie pełni on rolę Ambasadora Irlandii we Francji.

W tym czasie obowiązywały surowe wytyczne dotyczące ochrony zdrowia. Mieszkańcom nie było wolno podróżować po innych hrabstwach, a w zgromadzeniach dozwolony był udział maksymalnie siedmiu osób.

Na zdjęciu opublikowanym w prasie widać uczestników imprezy, którzy nie zakrywali nosa i ust, a także nie zachowywali bezpiecznego dystansu. Widać też obecne na tym spotkaniu niemowlę.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Irlandii

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział, że wydarzenie miało miejsce po tym, jak Irlandia została wybrana do Rady Bezpieczeństwa ONZ 17 czerwca 2020 r.

„Na krótko straciliśmy czujność, świętując razem. To było 18 miesięcy temu i podjęto kroki, aby wyciągnąć wnioski” – powiedział rzecznik MSZ.