POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

To właśnie miasto na zachodzie Irlandii znalazło się na szczycie rankingu prestiżowego magazynu BBC.

W 2020 roku miasto Galway pełni rolę Europejskiej Stolicy Kultury. Przez cały rok odbyć się tu ma prawie 1.900 wydarzeń kulturalnych.

Na rozpoczęcie 2020 roku warto zaznaczyć, że prestiżowy magazyn BBC Good Food Magazine ogłosił właśnie Galway na szczycie rankingu miast, gdzie można dobrze zjeść. Miasto Galway wyprzedziło tym samym takie miejsca jak Lyon we Francji czy Los Cabos w Meksyku. Z jakiej potrawy kulinarnej słynie Galway? To „rewelacyjne owoce morza”.

To nie pierwszy raz, kiedy miasto Galway zasłynęło z posiadania wybitnej kuchni. Już w 2018 roku obwołane zostało pierwszym Europejskim Regionem Gastronomii w Irlandii. Najbardziej polecane były wówczas potrawy z jagnięciny i skorupiaków.

Będące w sercu Wild Atlantic Way Galway znajduje się także w rankingach CNN i Lonely Planet. To miasto, które wręcz należy zwiedzić w 2020 roku. Właściwie o każdej porze roku można zobaczyć tu celebrowanie jedzenia, muzyki, przyrody, historii, sztuki czy literatury.

W Galway uliczne spektakle, teatr, muzyka i taniec nieodzownie łączą się z przepięknym krajobrazem zachodniego wybrzeża Irlandii. Będzie się można o tym przekonać też w trakcie zaplanowanych na 2020 rok imprez regionalnych.