Próba porwania dziecka w Irlandii - jest śledztwo Gardy

Funkcjonariusze Gardy poinformowali o prowadzeniu śledztwa w sprawie próby uprowadzenia dziecka w Irlandii.

Rzecznik Gardy potwierdził, że prowadzone jest śledztwo w sprawie rzekomej próby porwania małoletniego chłopca w Irlandii.

Próba porwania

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 12 grudnia około godziny 15:00 w okolicach Bath Avenue i O’Connell Gardens w południowym Dublinie.

Z podanych informacji wynika, że chłopiec wraz z innymi członkami rodziny szedł z pobliskiej szkoły w kierunku swojego domu.

W pewnym momencie chłopiec wyprzedził pozostałe osoby i w tej samej chwili podjechał do niego nieznany mu mężczyzna. Obcy usiłował zwabić dziecko, by wsiadło do jego pojazdu typu van.

Wystraszony chłopiec natychmiast pobiegł do swojego domu, a mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Rodzina dziecka niezwłocznie zgłosiła sprawę na posterunku Gardy w Irishtown w Dublinie.

Śledztwo Gardy

Rzecznik Gardy z posterunku w Phoenix Park w Dublinie potwierdził, że zgłoszono sprawę rzekomej próby porwania dziecka i że prowadzone jest śledztwo.

Funkcjonariusze z Donnybrook zgromadzili już nagrania z kamer przemysłowych w rejonie Bath Avenue i O’Connell Gardens z czasu, w którym doszło do zdarzenia.

Członkowie okolicznej społeczności są zaniepokojeni tą informacją i liczą na szybkie odnalezienie mężczyzny i wyjaśnienie tej sprawy.