POLONIA IRLANDIA

Firmy energetyczne ostrzegają rząd przed zakłóceniami w dostawach prądu w Irlandii.

Irlandzki rząd został ostrzeżony, że tej zimy nie można wykluczyć przerw w dostawach prądu w domach prywatnych ze względu na poważne problemy z dostawami energii.

Dostawy prądu

Firmy energetyczne mogą zostać zmuszone do wprowadzenia środków nadzwyczajnych, jeśli w najbliższych miesiącach wystąpi duże zapotrzebowanie na energię elektryczną.

W przypadku planów awaryjnych w najgorszym scenariuszu firmy w Irlandii otrzymają zaledwie godzinę wypowiedzenia, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej lub przełączyć się na generatory. W takiej sytuacji możliwe jest także odłączenie od sieci domów prywatnych.

Plan awaryjny

Jednak według informacji opublikowanych przez Irish Times w pierwszej kolejności od krajowej sieci zostaną odłączone centra danych oraz najwięksi odbiorcy energii. Natomiast szpitale i domy prywatne będą odłączone w ostateczności.

Źródła rządowe podają, że istnieje plan awaryjny na wypadek niedoborów energii tej zimy, który przewiduje wprowadzenie skutecznej hierarchii, która nadałaby priorytet właśnie prywatnym domom i placówkom opieki zdrowotnej.

Czytaj też: Mieszkańcom Irlandii może zabraknąć prądu – ostrzeżenie