Polonia Irlandia • Gazeta • Wiadomości i Informacje

Garda prowadzi śledztwo w sprawie próby porwania nastolatki w Irlandii, do którego doszło w lutym 2018 roku.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą poszukują świadków incydentu, do którego doszło przy Navan Road w północnej części Dublina. Sprawcy są nadal na wolności i mogą stanowić ryzyko dla mieszkańców.

W dniu 2 lutego około godziny 13:00 do wracającej ze szkoły 16-latki podjechał srebrny samochód. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy zaczepili dziewczynę i poprosili, by wsiadła do samochodu.

Znajdujący się w pobliżu dwaj młodzi mężczyźni podbiegli na pomoc nastolatce i spłoszyli niedoszłych porywaczy, którzy szybko oddalili się z miejsca zdarzenia.

Poszukiwane są osoby, które znajdowały się w tym dniu w pobliżu Ashington Park i Abbey Drive i zauważyły coś niepokojącego. Świadkowie zdarzenia również są proszeni o kontakt z Gardą.

Jest to kolejny podobny incydent, do którego doszło w ostatnim czasie w Dublinie. 31 stycznia 2018 roku dwie siostry zostały zaczepione przez mężczyznę w srebrnym samochodzie marki Volkswagen Golf w pobliżu Blanchardstown Shopping Centre. Dziewczynom udało się uniknąć niebezpieczeństwa i niezwłocznie zawiadomiły Gardę.

Funkcjonariusze Gardy z Dublina prowadzą śledztwo. Trwa ustalanie czy oba zdarzenia są ze sobą powiązane.