Meteorolodzy mają dobre informacje dla mieszkańców Irlandii spragnionych słońca.

Meteorolodzy z Met Eireann mają obiecujące informacje dotyczące prognozy pogody na najbliższy Bank Holiday w Irlandii.

Prognoza pogody w Irlandii

Wprawdzie weekend rozpocznie się od opadów deszczu w piątek, które miejscami mogą prowadzić do zalania dróg, jednak w miarę upływu dnia opadów ma być coraz mniej.

W sobotę raczej bezdeszczowo, z wieloma okresami nasłonecznienia. Jedynie na południu i południowym zachodzie istnieje pewna szansa na przelotne opady deszczu.

Temperatury w dzień do 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na wschodzie kraju, gdzie maksymalne temperatury nie przekroczą 15 stopni Celsjusza. W nocy z sobotę na niedzielę ciepło – do 12 stopni Celsjusza.

Niedziela ma być słoneczna i ciepła, miejscami temperatury mogą przekroczyć 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na wschodzie i południowym wschodzie Irlandii.

Wieczorem deszcz pojawi się w obszarze Leinster i Munster. W nocy będzie jednak nadal ciepło – do 12 stopni Celsjusza.

Bank Holiday w Irlandii

W poniedziałek, Bank Holiday, dużo słońca na przeważającym obszarze kraju. Jedynie w Leinster i Munster mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatury nadal wysokie – do 21 stopni Celsjusza.

Według meteorologów od wtorku nastąpi znaczne pogorszenie warunków pogodowych w Irlandii. Można spodziewać się ulewnych opadów deszczu i silnego wiatru.