Protesty w Irlandii odbyły się już po raz kolejny w ostatnich miesiącach.

W sobotę 1 maja odbyły się protesty przeciwników lockdownu w Irlandii. Po raz kolejny demonstranci pojawili się na ulicach Dublina i Cork.

Protesty w Irlandii

W Dublinie protest pod hasłem „Time for Change” rozpoczął się tuż po godzinie 14:00. Kilkudziesięciu demonstrantów przeszło w kierunku O’Connell Bride, a następnie w Westmoreland Street.

W miarę trwania marszu do grupy protestujących stopniowo dołączały kolejne grupy, aby już wspólnie skandować hasła protestu obok budynków rządowych.

Demonstranci przeszli wzdłuż Nassau Street i dalej na koniec Grafton Street. Protest zakończył się w Ogrodzie Pamięci na O’Connell Street.

Podczas całej akcji w centrum Dublina widoczne były jednostki Gardy. Protest odbył się bez incydentów.

Protest w Cork

Podobnie w sobotę 1 maja odbył się protest w Cork. W centrum miasta odbyło się zgromadzenie setek osób sprzeciwiających się restrykcjom w Irlandii.

Przez dwie godziny kolejni mówcy wygłaszali swoje słowa krytyki wobec reakcji rządu na Covid-19, program szczepień oraz „paszporty szczepionkowe”.

Podczas demonstracji „Rally for Health Truth” wyraźnie widoczna była obecność funkcjonariuszy Gardy. Protest, w którym wzięło udział prawie 400 osób, zakończył się bez incydentów.