Przed nami fala tropikalnych upałów. Ma być cieplej niż na Teneryfie

Do Irlandii napłynęły właśnie masy gorącego powietrza.

Po ostatnich bardzo ciepłych dniach w Irlandii rozpoczyna się prawdziwa fala upałów. Dzisiaj temperatury mają osiągnąć 25 stopni i to przy bardzo dużym nasłonecznieniu. W nocy będzie także ciepło i duszno. Temperatury nie spadną poniżej 14 stopni Celsjusza.

Jutro dalszy wzrost temperatur – nawet 27 stopni Celsjusza. Wieczorem na południu mogą wystąpić lokalne opady lekkiego deszczu. W nocy 16 stopni Celsjusza, bardzo duszno, mogą wystąpić burze lub intensywne opady deszczu.

Podobnie ma być przez kolejnych kilka dni. Jedynie w czwartek na zachodzie Irlandii wystąpią opady deszczu, których front rozciągnie się w ciągu dnia na pozostały obszar kraju. Według synoptyków fala upałów pozostanie w Irlandii do końca miesiąca. Jedynie przejściowo mogą wystąpić lekko chłodniejsze dni.

Z uwagi na mocne nasłonecznienie i wysokie temperatury zaleca się ostrożność przy zażywaniu kąpieli słonecznych, szczególnie w przypadku osób starszych i dzieci. Przy takich warunkach bardzo łatwo dochodzi do odwodnienia lub przegrzania, a nawet udaru słonecznego.